ПРИВІТАЛЬНЕ СЛОВО

БЛАЖЕННІШОГО СВЯТОСЛАВА ШЕВЧУКА

З радістю вітаю вихід у світ україномовного видання книги “Ґваделупська Богородиця: Матір цивілізації Любови” авторства Карла Андерсона, очільника “Лицарів Колумба”, з яким нас єднають довгі роки дружби, та монсеньйора Едуардо Чавеса, каноніка базиліки Діви Марії Ґваделупської, за старанням якого копія образу Ґваделупської Богородиці була передана в Україну через Преосвященного Владику Михаїла Бубнія, національного капелана “Лицарів Колумба в Україні”.

Наш народ плекає особливу набожність до Богородиці, молячись до багатьох чудотворних ікон нашого краю чи відбуваючи паломництва до святих місць, пов’язаних з Її ім’ям. Ця книга знайомить читача з дивовижною історією нерукотворного образу та об’явлень Богородиці св. Хуанові Дієґо на іншому кінці світу, в заокеанській Мексиці, в далекі від нас часи (1531). Проте, послання Ґваделупської Богородиці, незважаючи на час та простір, залишається як ніколи актуальним, в тому числі і для українців XXI ст., як в Україні так і на поселеннях.

Саме Богородиця через нерукотворний образ за допомогою символів ацтеків проголосила радість Євангелія для місцевого народу. Через це надзвичайне об’явлення християнами стали численні народи землі, яку сьогодні називаємо Латинською Америкою. В наш час людство також потребує нових символів і матеріальних жестів Церкви, щоби наново відкрити для себе радість Євангелія у сучасних драматичних обставинах світової історії, зокрема і в сучасному контексті українського народу.

За прикладом Божої Матері Ґваделупської, “зірки першої і нової євангелізації”, бажаю, щоб ми стали ревними співтворцями “цивілізації Любови”, до якої нас закликають автори книги. Ця цивілізація твориться через “нову євангелізацію”, тобто шляхом підживлення культури, в якій ми живемо і яку прийняли у спадок, євангельськими істинами, котрі глибоко вкорінені в усі сфери життя людини.

У час глобальних змін, в яких хаос та втрата виразних горизонтів, відчуття непевности та тривоги за майбутнє, переповнює серця мільйонів людей, ми як ніколи потребуємо чітких орієнтирів на нашій життєвій мандрівці та певних видимих знаків, що Господь є з нами. Його присутність у світі не раз ставала явною через об’явлення Його Матері Діви Марії, яка, подібно як в Кані Галилейській 2000 років тому, так і тепер промовляє до нас: “Що тільки скаже вам, те робіть”. Тож нехай за посередництвом Діви Марії ми віднайдемо душевний спокій і рівновагу, знаючи, що Господь чуває над долею людства та кожного народу зокрема.

Висловлюю щиру подяку Преосвященному Владиці Браєну Байді, єпарху Саскатунському, за його старання та ентузіазм у втіленні цього проєкту, що має на меті познайомити українського читача з історією Ґваделупських об’явлень та уроками євангелізації через інкультурацію.


Блаженніший Святослав Шевчук,
Глава УГКЦ