СПІЛЬНЕ ЗВЕРНЕННЯ НАЦІОНАЛЬНИХ КАПЕЛАНІВ ЛИЦАРІВ КОЛУМБА В УКРАЇНІ ДЛЯ ВІРНИХ ГРЕКО-КАТОЛИЦЬКОЇ ТА РИМО-КАТОЛИЦЬКОЇ ЦЕРКВИ

Звертаємося до Вас в особливий день, коли в Католицькій Церкві згадують Гваделупську Богоматір, а в самій святині триває надзвичайно важливий період, яким є Ювілейний рік, пов’язаний із сотою річницею чудесного порятунку Її образу. Акт вандалізму стався вранці 14 листопада 1921 року. Чоловік, ймовірно співробітник приватного секретаріату тодішнього президента Мексики, намагався за допомогою динаміту підірвати чудотворний образ, відбитий на плащі св. Хуана Дієго в 1531 році.Вибухівка, захована в букеті квітів покладеним під зображенням вибухнула, але не пошкодила його.Образ був захищений склом, яке відокремлювало образ від вірних, і яке навіть не було подряпане. Проте вибух був настільки сильним, що постраждали вівтар, мармурові скульптури та бронзове розп’яття, яке зігнулося під впливом ударної хвилі.Було зрушено фундамент храму.

Ця спроба знищення образу Гваделупської Божої Матері сто років тому викликала велике обурення мешканців Мексики, оскільки це був не лише акт святотатства, а й посягання на їхню ідентичність. На прапорах, з яких розпочалася боротьба за незалежність країни на початку ХІХ століття, була фігура Богоматері з Гваделупе. Вибух став результатом зневаги до віри та боротьби з Церквою.Однак те, що мало бути знищенням, виявилося перемогою, яка прийшла через Марію, тому що віруючі ще ревніше почали відстоювати свою віру під переможною опікою Божої Матері з Гваделупе.

Згадуючи цю подію, ми хочемо наголосити та водночас заохотити спільноту Лицарів Колумба, покровителькою та духовною заступницею яких є Гваделупська Богородиця, поглибити свої знання про об’явлення, історію образу та його надзвичайність в цьому ювілейному році.

Вибираючи Марію покровителькою в цьому особливому знаку, ви обрали все багатство послання, яке є найпростішою розрадою і вливанням підбадьорення до серця: «Я тут і я твоя Мати». Цього разу Марія не просить нас про особливі жертви чи молитви. Не було також особливих видінь. Вона просто сказала: «Я тут». А якщо так, то це означає, що ми повинні приходити до Неї, розмовляти з Нею і довірити Їй своє життя.

Наскільки ж важливим є це запевнення Марії сьогодні. Воно особливо важливе в той час, коли багато хто хоче повалити світовий порядок, так само як вбивця хотів повалити порядок віри сто років тому. Він зазнав невдачі не тому, що його вибухівка була надто слабкою, а тому, що він намагався боротися з Тією, котра в Апокаліпсисі топтала голову стародавнього змія, званого дияволом. Тож ця подія столітньої давності ще раз доводить, що Марія є для нас захистом і що перемога приходить через Неї.

Тож бажаємо вам, дорогі Лицарі Колумба, щоб Ваше свідчення життя завжди було поруч з Марією. Пам’ятайте, що Вона просто є, тому заклик: «Soli Deo per Mariam. – Сам Бог через Марію.» має бути доповненням до девізу Ордену: «In service to one. In service to all. – На службі в одного. На службі у всіх».

У цей святковий день благословляємо Вас від усього серця.

Владика Михаїл Бубній Екзарх Одеський УГКЦ, Архієпископ Мечислав Мокшицький Митрополит Львівський РКЦ